Testis Büyütmek İçin Ne Yapılmalı 2021!

buyutme Kasım 08, 2021 139 okunma 0 yorum 5 dakikada okuyabilirsiniz
Testis Büyütmek İçin Ne Yapılmalı 2021!

Testis Büyütmek İçin Ne Yapılmalı 2021! Küçük testisler hakkında endişeli misiniz? Daha büyük topları nasıl elde edeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Testis boyutunun çeşitli yöntemlerle nasıl artırılacağını ve güvenilirliklerini öğrenmek için okumaya devam edin. testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

Testis Büyütmek İçin Ne Yapılmalı 2021!

Testisler, yani testisler veya gonadlar, oval şekilli erkek seks bezleridir. Penisin arkasında, skrotum adı verilen bir kese içinde bulunurlar. Testisler, spermlerin üretilmesinden ve depolanmasından sorumludur. Aynı zamanda , temel erkeklik hormonu olan testosteronun birincil kaynağıdırlar . Çok sayıda erkek bize testislerin boyutunu artıran yiyecekler hakkında sorular sordu. Bu blog tam da bunu tartışıyor! testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

Testis Boyutu Nasıl Artırılır?

Testis boyutunu arttırmanın bilimsel olarak kanıtlanmış bir yolu yoktur. Testislerin boyutunun işlevleri üzerinde çok az etkisi vardır veya hiç etkisi yoktur. Bununla birlikte, kişi her zaman testislerine bakabilir ve sağlıklı olmasını sağlayabilir. Bunu yapmanın bazı yolları şunlardır: testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

  • Araştırmalar , testislerinizin etrafındaki sıcaklığı korumanın onları serin ve rahat tuttuğunu gösteriyor.
  • Araştırmalar ayrıca diyetinizdeki D vitamini ve diğer yağda çözünen vitaminlerin alımını artırdığını buldu. Bu testosteron seviyesini ve sperm üretimini arttırır.
  • Rahat iç çamaşırı giymek ve kremasterik refleksin vücudunuzda doğal olarak oluşmasını sağlamak.

Kremasterik refleks: Testislerin ısıyı değiştirmeye yönelik doğal bir refleksidir. Testisler, etraflarındaki sıcaklık her yükseldiğinde biraz daha aşağı sarkar. Araştırmalar , dar kıyafetlerin aşırı ısınmaya neden olduğunu ve aşırı ısınan testislerin düşük semen seviyeleri ürettiğini buldu.

Bütün bunlar söylendi ve yapıldı, erkekler neden bu boyutun önemli olduğunu düşünüyor? Çok sayıda sebep olabilir. Gerçekten de, erkek skrotum boyutunu erkeklikle ilişkilendiren toplumsal kavramdır. Bazı erkekler, kadınların daha büyük testisli erkeklerden hoşlandığına inanır, bu tam olarak doğru değildir.

Peki, boyut önemli mi? Hint erkek organının veya testislerinin ortalama boyutu 4x3x2 cm’dir ve testis hacmi (TV) 12 cm3’tür. Bazı araştırmalar , düşük TV’nin normal testis boyutuna kıyasla sperm DNA bütünlüğünün, spermatozoa miktarının, toplam sperm sayısının ve testosteron serum konsantrasyonunun azaldığı anlamına geldiğini göstermektedir.

Kendinize sorabilirsiniz – boyut önemli mi? Düşük TV ile testis boyutu arasındaki ilişkiyi belirten bir çalışmaya rastlanmamıştır. Ancak, geçmiş araştırmalar , sağlıklı testosteron üretiminin ve spermatogenezin çok çeşitli testis boyutları için gerçekleşebileceğine işaret etmiştir. Yani, daha büyük her zaman daha iyi değildir. Büyük testisler veya küçük testisler, mesele şu ki sağlıklı bir şekilde çalışmalılar.

Testislerinizin standart boyuttan küçük olduğunu ve sperm üretiminin düşük olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bir uzmana danışın. testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

Konudan geçici bir sapma olarak – erkekler bize sık sık soruyorlar – yatakta beden önemli mi? Boyut önemli değil. Partneriniz, penisinizi kullanmadan bile son derece memnun olabilir. Örneğin, klitoral uyarım, farklı erojen bölgelerini uyarma ve genişletilmiş ön sevişme yoluyla.

Testis Büyütmek İçin Ne Yapılmalı 2021!

Testislerinizi Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Çeşitli yiyeceklerden, vitaminlerden, şifalı bitkilerden egzersizlere kadar internet, gonadları nasıl güçlendireceğinizi anlatan ipuçları ve püf noktaları ile doludur. Bunların her birine bir göz atalım ve ne kadar güvenilir olduklarını öğrenelim:

Daha büyük bir skrotum için egzersizler

Testislerinizi egzersiz yapmak, onları sağlıklı bir şekilde aşağıya asmak ve skrotum çevresinde hava akışını teşvik etmek için iyidir. Bunun testislerinizin boyutuyla ilgisi yok. Hakim olan bazı efsaneleri görelim:

Daha Büyük Bir Skrotum için Testis Ağırlıkları

Testis ağırlıkları, erkeklerin gonadlarına takabilecekleri çeşitli boyutlarda mevcut olan aletlerdir. Seks oyuncağı olarak kullanımları yaygındır. Bazıları testis boyutunu artırmak için yararlı bir egzersiz olarak önerebilir. Bu doğru değil. Bir rapora göre testis ağırlıkları ile yapılan geçici gerilmeler testislere zarar verebilir. Dikkatli olun çünkü bu egzersizi aşırı yapmak testislerin ağırlaşmasına neden olabilir. testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

Daha Büyük Bir Skrotum için Testis Masajı

Testis Masajı aynı zamanda testis tutma olarak da bilinir. Her gün 2-5 dakika boyunca skrotumunuzu ovmak, çekmek ve masaj yapmak gibi üç basit adımı takip edebilirsiniz. Testis torbanızın aktif hale gelmesine ve testis hacminin artmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, insanlar genellikle testis boyutu için faydalı olarak karıştırırlar: Bu yönde gerçek bir kanıt yoktur. Bir masaj, testis ağrısı egzersizi olarak da kullanılabilir ve onu rahatlatmaya etkili bir şekilde yardımcı olabilir. testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

Testis Büyümesi İçin Otlar

Doğal otlar yardımıyla testisleri nasıl sağlıklı tutacağınızı mı düşünüyorsunuz? Doğal meyve ve sebzeler, her rahatsızlık için uygun ve sağlıklı bir diyet planıdır. Testis boyutunu artıracak doğal bir bitki olmadığını vurgulamıştık. Ayrıca, bir rapor , erkek üreme sistemine zarar veren doğal bitkilerden bahseder. İşte tüketmekten kaçınmanız gereken iki bitki: testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

Testis Büyütmek İçin Ne Yapılmalı 2021!

Testis Büyümesi İçin Neem

Araştırma, neem ile antifertiliteyi eşitler. Bitki düzenli olarak tüketildiğinde testislerde bulunan seminifer tübüllere zarar verir. Bu tübüller, sperm üretimine yardımcı olan Sertoli hücreleri içerir.

Testis Büyümesi İçin Gossypol

Etkili bir doğal bitkidir ancak kontraseptif olarak işlev görür. Bir araştırmaya göre , dedikodu, testis fonksiyonu üzerinde olumsuz etkilere neden olur. Hücre canlılığını azaltır ve testis gelişimi ile ilgili genleri etkiler.

Testis Büyüklüğünü Arttıran Gıdalar

Daha Büyük Testisler İçin Vanilya Aromalı Yoğurt

Massachusetts Institute of Technology’de yapılan araştırmaya göre yoğurt, testis sağlığı için mükemmel bir besindir. Tüketiminin daha büyük testislerin büyümesine yardımcı olduğu söylendi. Çoğumuz aynı şeye inanıyoruz. Ancak bu çalışma sadece hayvanlar üzerinde yapılmıştır. İnsanlarla ilgili hiçbir nesnel kanıt bulunamadı.

Daha Büyük Testisler İçin Tam Tahıllı Tahıllar

Obezite, zayıf testis sağlığının önde gelen nedenlerinden biridir. Bazı obez erkeklerde de sarkık testisler olabilir. Obezite karşıtı yiyecekler yemek uzun bir yol kat edebilir. Baklagiller, kabuklu yemişler, tam tahıllı tahıllar ve iyi miktarda meyve ve sebze gibi sağlıklı testis gıdalarından oluşan bir diyet planı yapmak yardımcı olacaktır. Soğan ve zencefil gibi testosteronu artıran besinler de faydalıdır.

Yine bu besinler testis sağlığını korur; hiçbir çalışma organ boyutunu etkileyeceğini iddia etmemektedir. Bunlar sadece testislere iyi gelen besinlerdir.

Testis Boyutu için Vitaminler

Spesifik vitaminler ve mineraller, testosteron üretimini artırmak için faydalıdır. Onları artan testislerle ilişkilendirmek yaygın bir hatadır. İşte böyle iki örnek: testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

Daha büyük bir skrotum için çinko

Çinko, sağlık için gerekli bir mineraldir ve inanılmaz bir testosteron güçlendiricidir . Bu, onu daha iyi bir cinsel yaşam için övgüye değer bir alım yapar. Bununla birlikte, hiçbir çalışma testislerin boyutu ile çinko arasında doğrudan bir ilişki göstermemiştir.

Testis boyutu için A vitamini

Çalışmalar , A Vitamininin spermatogenezi veya testislerde sperm üretimini arttırdığını bulmuştur. A vitamininin yokluğunda, vücut üreme hücrelerinin üretimini engelleyen mayotik başarısızlıkla karşı karşıya kalır.

Ancak testis boyutunu artırdığını gösteren hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

Testis boyutunu artırmak için takviyeler ve kremler kullanmanızı söyleyen birçok pazar iddiası ve hile ile karşılaşacaksınız. Ancak, bu ilaçların hiçbiri FDA onaylı değildir. Bu onay olmadan, çalıştıklarına dair kesin bir kanıt yoktur. Bu nedenle tükettiğiniz besinlere dikkat edin. testis büyütmek için ne yapılmalı, testis büyütme,

buyutme

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 11 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.