Penis Hakkında Merak Ettikleriniz Kızlar Koşun 2021!

buyutme Kasım 08, 2021 145 okunma 0 yorum 5 dakikada okuyabilirsiniz
Penis Hakkında Merak Ettikleriniz Kızlar Koşun 2021!

Penis Hakkında Merak Ettikleriniz Kızlar Koşun 2021! Birçoğumuz penisimize ve onun tuhaflıklarına nispeten aşina olsak da, uzantımızda göründüğünden daha fazlası var. Bu yazıda, cinsel organınız hakkında muhtemelen bilmediğiniz 10 ilginç şeyi tartışıyoruz. Adına ne derseniz deyin – todger, wang, willy veya sarkık – penis tuhaf görünümlü bir kit. Ama şakaların ve kıs kıs gülmelerin ötesinde, elbette türümüzün hayatta kalması için hayati önem taşıyor. penis hakkında merak ettikleriniz 

Penis Hakkında Merak Ettikleriniz Kızlar Koşun 2021!

Penisi evrimsel bir adaptasyon olarak düşündüğünüzde, oldukça başarılı oldu.

Hepimiz çok fazla şüphe duymadan söyleyebiliriz ki, babamızın penisi, büyükbabamızın ve babasının penisi gibi, insanlığın doğumunun çok ötesine ulaşana kadar birbirini izleyen nesiller boyunca işe yaradı.

Penis eskidir. Merak ettiyseniz, bilinen en eski penis 425 milyon yıl öncesine dayanıyor ve fosilleşmiş kalıntıları , Yunanca “büyük penisli inanılmaz yüzücü” anlamına gelen Colymbosathon ecplecticos adlı bir eklembacaklıya ait .

Bir dahaki sefere penisinizin ne kadar kolay “harekete geçtiğine” şaşırdığınızda, türümüzün hayatta kalmasındaki rolü üzerinde düşünmeye değer. Üreme söz konusu olduğunda, yanlış bir uyarılma, kaçırılmış bir fırsattan daha iyidir.

Yazar Mokokoma Mokhonoana’nın bir zamanlar yazdığı gibi, “Dünyanın en iyi oyuncusu bile ereksiyon numarası yapamaz.” Bu bizi günün ilk penis gerçeğine götürüyor.

1. İlk ereksiyonunuz

Penisler hazır doğar. Bebeklerin ereksiyon ile rahimden çıkması yaygındır. Doğum anından önce bile, ultrason taramaları bazen bir fetüsü gösterir.

1991’de yapılan bir araştırmaya göre, fetal ereksiyonlar en yaygın olarak rastgele göz hareketi (REM) uykusu sırasında meydana gelir . Ve her saat birkaç kez olabilirler . Kimse neden olduğundan tam olarak emin değil, ancak bu, vücudumuzun bir şeyleri test etme ve doğru şekilde çalışmasını sağlama yolu olabilir.

2. Penisiniz düşündüğünüzden iki kat daha uzun

Pek çok erkek şu gerçeği teselli edebilir: penislerimiz göründüğünden daha uzundur. Aslında, tüm uzunluğunun yaklaşık yarısı vücudumuzun içinde bulunur.

“Pekala, yukarıda benim için iyi değil” diye düşünüyor olabilirsiniz, ancak anatominizin geri kalanıyla bağlantılı kalması gerekiyor , bu yüzden muhtemelen olduğu gibi kalması en iyisidir.

Buradaki şemadan da görebileceğiniz gibi, çok görkemli bir şekilde adlandırılan korpus kavernozum ve korpus spongiozumdan oluşan pembe erektil doku kütlesi, bir tür bumerang şekli oluşturarak pelvik bölgeye iyi uzanır.

Yine de yukarıdakilerin hiçbirini toplama hattı olarak kullanmazdım.

Penis Hakkında Merak Ettikleriniz Kızlar Koşun 2021!

3. Ayakkabı numarası efsanesi

Şunu dinlenmeye bırakalım, olur mu? Dergide yayınlanan bir araştırmaya göre ayakkabı numarası ile penis uzunluğu arasında bir ilişki yoktur.

1993’te yayınlanan daha eski bir çalışma, penis uzunluğunun hem boy hem de ayak uzunluğu ile ilişkili olduğunu bulsa da, bu zayıf bir ilişkiydi ve yazarlar şu sonuca vardılar: “Boy ve ayak ölçüsü, penis uzunluğunun pratik tahmin edicileri olarak hizmet etmeyecektir. ”

Ayrıca diğer korelasyonları inceleyen bir İran araştırması yayınladı. “Penil boyutlarının yaş, boy ve işaret parmağı uzunluğu ile önemli ölçüde ilişkili olduğu” sonucuna varmışlardır, ancak ayak boyutuyla değil.

4. ‘Sabah odunu’

Çoğu erkek, her gece 3-5 ereksiyona sahiptir – çoğunlukla REM uykusu sırasında , rahimdeki erkeklerde olduğu gibi.

Ayrıca gece penis şişmesi olarak da adlandırılır, bunun neden olduğu hala net değil. Bununla birlikte, bir teori, yatağın ıslanmasını önlemeye yardımcı olabileceğidir; ereksiyon idrara çıkmayı engeller.

Dolu bir mesanenin, ereksiyonla ilgili olanlara benzer bir bölgedeki sinirleri uyardığı bilinmektedir. Ancak dişiler benzer bir şey yaşadıkları için – gece klitoral şişkinliği – yatak ıslatmayı önleme muhtemelen tüm cevap değildir.

Bir başka olası açıklama, REM uykusunun, beyin sapındaki locus coeruleus’ta noradrenalin üreten hücrelerin kapatılmasıyla bağlantılı olmasıdır. Bu hücreler penisin tonunu engeller. Böylece inhibisyonu azaltarak penis dikleşir.

Gece ereksiyonlarının arkasındaki sebep ne olursa olsun, teşhis aracı olarak faydalı olabilirler. Bir erkek uyanıkken sertleşmekte zorlanıyor ancak uyurken ereksiyon oluyorsa, bu fiziksel değil psikolojik bir sorun olduğunun göstergesidir.

Ancak uyku sırasında ereksiyon olmuyorsa sorun fiziksel olabilir.

5. Son bir ereksiyon

Böylece, rahimde ve uyku sırasında ereksiyon olabileceğimizi belirledik, ancak bu belki daha da şaşırtıcı: ölüm ereksiyon. Melek şehvet veya terminal ereksiyon olarak da adlandırılır, ölümden sonraki anlarda olur.

En yaygın olarak, asılarak ölen erkeklerde görülür; Bilim adamları, bunun beyincik üzerindeki ilmikten gelen baskıdan kaynaklanabileceğine inanıyorlar. Bununla birlikte, kafaya kurşun yarası, büyük kan damarlarında hasar ve zehirlenme sonucu ölümün ardından da bildirilmiştir

6. Penisini kırabilirsin

Bildiğiniz gibi, penisinizde memeliler için oldukça sıra dışı olan kemik yoktur. Ancak yine de penisinizi kırmak mümkündür. Yataktan ereksiyon ile düşen erkeklerin başına geldiği belgelenmiş olmasına rağmen, en sık şiddetli seks sırasında ortaya çıkar.

Penis kırığı bilindiği gibi aslında kanla tıkandığında erekte hale gelen doku olan corpora cavernosa’nın fibröz kaplamasının yırtılmasıdır.

Kırılma anına bir patlama veya çatlama sesi, yoğun ağrı, şişme ve – şaşırtıcı olmayan bir şekilde – gevşeklik eşlik eder.

Neyse ki, çok sık olmaz ve hızlı bir şekilde tedavi edilirse tam işlev geri yüklenebilir. Dikkatli bir not olarak, bu başınıza gelirse, utancın sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Gidin ve en kısa sürede halledin.

42 penis kırığı vakasını araştıran bir çalışmada, en “tehlikeli” pozisyon “ üstte kadın ” olarak tanımlandı .

Penis Hakkında Merak Ettikleriniz Kızlar Koşun 2021!

7. Beyinsiz

Çoğu erkeğin tam olarak ne zaman boşaldıkları üzerinde çok az kontrolü vardır. Bunun nedeni kısmen beyni içermemesidir. Boşalma sinyali spinal boşalma jeneratöründen gelir. Omurilikteki bu bölge gerekli işlevleri koordine eder.

Tabii ki, yüksek beyin bu konularda bazı girdilere sahiptir – örneğin , olayı geciktirmenin iyi bilinen bir yolu başka bir şey düşünmektir – ancak tüm operasyonun somunları ve cıvataları omurganızda ele alınır.

8. Sarkmanın açısı

Bir erkeğin ereksiyonu hemen hemen her yöne işaret edebilir. Düz ileri, sola veya sağa, yukarı veya aşağı, doğru veya yanlış yoktur.

Aşağıdaki veriler geliyor Bu, 1.565 erkeğin ereksiyonunu ölçtü.

Aşağıdaki şekillerde penis doğrudan yukarıyı gösteriyorsa 0 derece, ileriye dönük (yatay) ise 90 derece olarak ölçülmüştür:

  • 0-30 derece – erkeklerin yüzde 4,9’u
  • 30-60 derece – erkeklerin yüzde 29,6’sı
  • 60-85 derece — erkeklerin yüzde 30,9’u
  • 85-95 derece — erkeklerin yüzde 9.9’u
  • 95-120 derece – erkeklerin yüzde 19.8’i
  • 120-180 derece – erkeklerin yüzde 4,9’u

Bu nedenle, eğer arkadaşınızın biraz çarpık olduğundan endişe ettiyseniz, endişelenmeyin – normalsiniz. “Normallik” konusuna girmişken, çok az penis düzdür; her yöne kıvrılabilirler. 30 dereceye kadar bir eğri hala normal kabul edilir.

9. Yetiştirici veya yetiştirici

274 erkek üzerinde yapılan bir araştırma, sarkık bir penisin uzunluğu ile erekte boyutu arasında bir ilişki olmadığını göstermiştir . Bazıları küçük başlar ve büyür (yetiştirici), bazıları ise sarkıkken büyüktür ve sadece dikleştiğinde (bir duşta) biraz büyür.

Hatta bazıları hangi durumda olurlarsa olsunlar küçüktürler, bazıları ise sarkık olduklarında büyüktür ve çok daha büyük hale gelirler. Karışık bir çanta.

Bunun soyunma odası dışında pek bir önemi yok ama yine de bilmekte fayda var sanırım.

10. Mısır gevreği mastürbasyonu önler

Değiller, gerçekten. Ancak, kahvaltı gevreği beyni olan Dr. John Harvey Kellogg, yapacaklarını umuyordu. Sade yiyeceklerin Amerikalıları mastürbasyonun “günahından” uzaklaştıracağını düşündüğü için bunları ve diğer ürünleri icat etti .

Neyse ki günümüzde gıda üreticileri gençleri mastürbasyondan vazgeçmeye ikna etmek için daha az zaman harcıyor. Ve herhangi bir şüphe olması durumunda, kör olmanızı da sağlamaz.

Bu küçük liste ilginizi çektiyse, bir sonraki adımınız İzlanda’ya bir gezi planlamak ve İzlanda Falloloji Müzesi’ni ziyaret etmek olabilir . Penil olan her şeye adanmıştır; Sigurður Hjartarson tarafından çocukken bir boğa penisi verildikten sonra başlatıldı.

Hjartarson’a göre, “Penis toplamak, her şeyi toplamak gibidir. Asla duramazsın, asla yetişemezsin, her zaman yenisini, daha iyisini bulabilirsin.”

Ya da bir adım daha ileri gitmek isterseniz Çin’in Pekin kentinde bulunan ve penis ve testis yemeklerinde uzmanlaşmış Guolizhuang Restaurant’ı ziyaret edebilirsiniz . O size kalmış.

 

buyutme

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 11 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.