Penis Büyütme Nasıl Yapılır 2021!

buyutme Eylül 23, 2021 503 okunma 0 yorum 9 dakikada okuyabilirsiniz
Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021!

Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021! Penis boyutunu artırdığını iddia eden ürünler sizi cezbediyor mu? Erkek güçlendirici haplardan, pompalardan, egzersizlerden ve ameliyatlardan ne bekleyebileceğinizle ilgili gerçekleri öğrenin. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021!

Penis büyütme ürünleri ve prosedürleri için reklamlar her yerdedir. Çok sayıda pompa, hap, ağırlık, egzersiz ve ameliyat penisinizin uzunluğunu ve genişliğini artırdığını iddia ediyor. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Bununla birlikte, penisi büyütmek için cerrahi olmayan yöntemler için çok az bilimsel destek vardır. Ve hiçbir saygın tıbbi kuruluş, tamamen kozmetik nedenlerle penis ameliyatını onaylamaz.

Reklamını yaptığınız tekniklerin çoğu etkisizdir ve bazıları penisinize zarar verebilir. Bunlardan herhangi birini denemeden önce iki kez düşünün. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021!

Penis boyutu: Normal olan, olmayan nedir?

Seks sırasında partnerinizi tatmin etmek için penisinizin çok küçük veya çok küçük olduğu korkusu yaygındır. Ancak araştırmalar, penislerinin çok küçük olduğunu düşünen erkeklerin çoğunun aslında normal büyüklükte penisleri olduğunu göstermiştir.

Benzer şekilde, araştırmalar birçok erkeğin “normal” penis boyutunu neyin oluşturduğu konusunda abartılı bir fikre sahip olduğunu göstermektedir.

Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021!

Ereksiyon halinde olmayan bir penisin uzunluğu, penis ereksiyon halindeyken sürekli olarak uzunluğu tahmin etmez. Penisiniz ereksiyon halindeyken yaklaşık 13 cm (5 inç) veya daha uzunsa, normal boyuttadır.

Bir penis, ancak ereksiyon halindeyken 3 inçten (yaklaşık 7,5 santimetre) daha kısaysa anormal derecede küçük kabul edilir, buna mikropenis adı verilir. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Ortaklar penis boyutunu nasıl görüyor?

Reklamcılar, partnerinizin penis boyutunu derinden umursadığına inanmanızı isterdi. Endişeniz varsa, partnerinizle konuşun.

Partnerinizin ihtiyaçlarını ve isteklerini anlamanın, penisinizin boyutunu değiştirmekten ziyade cinsel ilişkinizi iyileştirme olasılığının daha yüksek olduğunu unutmayın.

Hype’a inanmayın

Şirketler birçok türde cerrahi olmayan penis büyütme tedavisi sunar ve genellikle bunları “bilimsel” araştırmacıların onaylarını içeren ciddi görünümlü reklamlarla tanıtır.

Yakından bakın – güvenlik ve etkililik iddialarının kanıtlanmadığını göreceksiniz.

Pazarlamacılar referanslara, çarpık verilere ve şüpheli öncesi ve sonrası fotoğraflarına güveniyor. Diyet takviyeleri, Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmayı gerektirmez, bu nedenle üreticilerin güvenlik veya etkinliği kanıtlamaları gerekmez. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Penis büyütme ürünleri

Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021!

Reklamı yapılan penis büyütme yöntemlerinin çoğu etkisizdir ve bazıları penisinizde kalıcı hasara neden olabilir. İşte en yaygın olarak tanıtılan ürün ve tekniklerden bazıları:

 • Haplar ve losyonlar. Bunlar genellikle üreticilerin penisi büyüttüğünü iddia ettiği vitaminler, mineraller, otlar veya hormonlar içerir. Bu ürünlerin hiçbirinin işe yaradığı kanıtlanmamıştır ve bazıları zararlı olabilir.
 • Vakum pompası. Pompalar penisin içine kan çekerek onu şişirdiği için bazen erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kullanılırlar.Vakum pompası, penisin geçici olarak daha büyük görünmesini sağlayabilir. Ancak bir tanesini çok sık veya çok uzun süre kullanmak penisteki elastik dokuya zarar vererek daha az sert ereksiyona neden olabilir.
 • Egzersizler. Bazen jelqing olarak da adlandırılan bu egzersizler, kanı penisin tabanından kafasına itmek için el-el hareketi kullanır.Bu teknik diğer yöntemlerden daha güvenli görünse de işe yaradığına dair bilimsel bir kanıt yoktur ve yara oluşumuna, ağrıya ve şekil bozukluğuna neden olabilir.
 • esneme. Germe, hafif bir gerginlik uygulamak için penise bir sedye veya uzatma cihazı (penil traksiyon cihazı olarak da adlandırılır) takmayı içerir.Birkaç küçük çalışma, bu cihazlarla yarım inç ila neredeyse 2 inç (yaklaşık 1 ila 3 santimetre) arasında uzunluk artışları bildirmiştir. penis büyütme , penis büyütme yöntemleriGüvenlik ve etkinliği sağlamak için daha büyük, daha titiz araştırmalara ihtiyaç vardır.

Ameliyat risklidir ve işe yaramayabilir

Penisi uzatmak için mevcut cerrahi teknikler üzerine yapılan araştırmalar, güvenlik, etkinlik ve hasta memnuniyeti açısından karışık sonuçlar bulmuştur.

En iyi durumda, asıcı bağın bölünmesi gibi ameliyatlar sarkık penisin görünümüne yarım inç (1 santimetre) ekleyebilir, ancak penisin gerçek uzunluğunu değiştirmez. En kötü ihtimalle ameliyat, enfeksiyon, yara izi ve duyu veya fonksiyon kaybı gibi komplikasyonlara neden olabilir.

Penis büyütmenin cerrahi yöntemleri – Kozmetik kullanım için değil

Penis büyütme ameliyatına duyulan ihtiyaç nadirdir. Ameliyat tipik olarak, doğum kusuru veya yaralanma nedeniyle penisleri normal şekilde çalışmayan erkekler için ayrılmıştır.

Bazı cerrahlar çeşitli teknikler kullanarak kozmetik penis büyütme önerse de, tartışmalıdır ve birçok kişi tarafından gereksiz ve bazı durumlarda kalıcı olarak zararlı olarak kabul edilir. Bu ameliyatlar deneysel olarak değerlendirilmelidir. Risk ve faydaların doğru bir resmini vermek için penis büyütme ameliyatı hakkında yeterli çalışma yok. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Penisi uzatmak için en yaygın olarak kullanılan cerrahi prosedür, penisi kasık kemiğine bağlayan asıcı bağın kesilmesini ve cildin karın bölgesinden penis şaftına taşınmasını içerir. Bu bağ kesildiğinde penis daha fazla sarktığı için daha uzun görünür.

penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021!

Ancak asıcı bağın kesilmesi, ereksiyon halindeki bir penisin dengesiz olmasına neden olabilir. Asıcı bağın kesilmesi bazen kasık kemiği üzerindeki fazla yağın alınması gibi diğer prosedürlerle birleştirilir. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Penisi kalınlaştırma prosedürü, vücudun etli bir kısmından yağ almayı ve penis şaftına enjekte etmeyi içerir. Bununla birlikte, enjekte edilen yağın bir kısmı vücut tarafından yeniden emilebileceğinden, sonuçlar hayal kırıklığı yaratabilir. Bu, penis eğriliğine veya asimetriye ve düzensiz görünümlü bir penise yol açabilir.

Genişliği arttırmak için başka bir teknik, dokuyu penisin şaftına aşılamaktır. Bu prosedürlerin hiçbirinin güvenli veya etkili olduğu kanıtlanmamıştır ve hatta gücü ve ereksiyon elde etme yeteneğinizi etkileyebilir.

Gerçekten yardımcı olabilecek birkaç şey

Penisinizi büyütmenin garantili, güvenli ve etkili bir yolu olmamasına rağmen, penis boyutunuzla ilgili endişeleriniz varsa yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

 • Partnerinizle iletişim kurun. Eşinizle eski alışkanlıklarınızı kırmak veya cinsel tercihlerinizi tartışmak zor olabilir. Ama yaptığına sevineceksin – ve seks hayatında ateşlediği kıvılcıma şaşırabilirsin.
 • Forma girin ve göbek yağlarından kurtulun. Fazla kilonuz varsa ve “bira bağırsağınız” varsa, penisiniz olduğundan daha kısa görünebilir.
 • Düzenli egzersiz büyük bir fark yaratabilir. Daha iyi fiziksel kondisyon, yalnızca daha iyi görünmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda seks sırasında güç ve dayanıklılığı da artırabilir.
 • Doktorunuzla veya bir danışmanla konuşun. Penisinizin boyutu hakkında mutsuz hissetmek yaygındır. Sertifikalı bir danışman, psikolog, psikiyatrist veya aile doktorunuz yardımcı olabilir.

Pek çok erkek, “normal” olduklarına dair güvence vererek veya kozmetik penis büyütmeye başvurmadan partnerlerini nasıl daha iyi tatmin edebileceklerine dair tavsiyelerle kendilerini daha iyi hissederler.

Önemli Not

Birçok erkek penisini büyütmenin onları daha iyi bir sevgili yapacağına veya daha çekici yapacağına inanır. Ancak penisinizin normal boyut aralığında olma ihtimali vardır.

Penisiniz ortalamadan küçük olsa bile partneriniz için önemli olmayabilir. Ayrıca, bir penisi büyütmenin kanıtlanmış bir yolu yoktur. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Penis büyüklüğü ile ilgili endişelerinizin çözümü partnerinizle konuşmak veya forma girmek kadar kolay olabilir. Bu adımlar yardımcı olmazsa, endişeleriniz hakkında profesyonel bir danışmanla konuşmayı deneyin.

Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021!

Penis germek nedir?

Penis germe, penisinizin uzunluğunu veya çevresini artırmak için ellerinizi veya bir cihazı kullanmayı ifade eder.

Esnemenin bedeninizi artırabileceğini gösteren kanıtlar olsa da, sonuçlar genellikle minimum düzeydedir. Hatta bazı durumlarda geçici bile olabilirler.

Penis germenin nasıl çalıştığı, gerçekçi beklentilerin nasıl belirleneceği ve evde deneyebileceğiniz güvenli germe teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Penis germe nasıl çalışır?

Penis germeyle ilgili kanıtların çoğunun anekdot olduğunu hatırlamak önemlidir.

Esneme egzersizleri

Manuel germe egzersizleri, penisinizin uzunluğu boyunca dokulara masaj yapmak için elinizi kullanmayı içerir. Bu, cildi germek ve dokuda “mikro gözyaşları” oluşturmak için tasarlanmıştır. Dokular iyileşirken tıkanmış görünebilir, bu da penisinizin daha uzun görünmesini sağlar. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Bazı egzersizler de çevreyi artırdığını iddia ediyor. Jelqing gibi çevre egzersizleri de doku masajı etrafında toplanmıştır.

Tutarlılık, bu sözde etkilerden herhangi birini sürdürmenin anahtarıdır.

Germe cihazları

Araştırmacılar penis uzatma cihazları üzerinde çalışmış olsalar da, ne kadar işe yarayabilecekleri hala belirsiz.

Örneğin penis pompasını alın. Penis pompası, pelvik bölgenize bağladığınız silindir şeklinde, hava dolu bir odadır. Anında ereksiyon ürettikleri bilinmektedir. Bazı anekdotlar, tutarlı kullanımın sonunda penis uzunluğunu artırabileceğini iddia ediyor.

Penil traksiyon cihazları da popülerdir. Cihaz, eğriliğini değiştirmek için penisinizi çeker. Peyronie hastalığını tedavi etmek için traksiyon cihazları kullanılmıştır , ancak gerçekte ne kadar etkili olduklarını belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Araştırma ne diyor

Penis germe teknikleri ile ilgili araştırmalar sınırlıdır. Yapılan çalışmaların hiçbiri, penisi kalıcı olarak uzatmanın etkili bir yolu olarak herhangi bir tekniğe işaret etmemektedir. Bununla birlikte, boyutta geçici bir artış mümkün olabilir.

Andropenis germe cihazını kullanan erkeklerin, uzun süreli günlük kullanımla bedenlerinde bir artış gördüğünü bildirdi. Katılımcılar cihazı dört ay boyunca günde altı saat kullandılar. Boyları 1,8 ila 3,1 santimetre (cm) arasında herhangi bir yere ulaştılar.

Güvenli bir şekilde nasıl gerilir

Germe egzersizlerini denemekten zarar gelmez. Penis boyutunuz ve görünümünüz konusunda daha rahat hissetmenize yardımcı olabilirler. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Penis Büyütme Yöntemleri , Penis Büyütme 2021!

Esneme egzersizleri

Herhangi bir manuel gerdirme yapmadan önce:

 • Bu egzersizleri sadece gevşekken yapın.
 • Egzersiz ağrıya veya rahatsızlığa neden oluyorsa durun.
 • Bunları yaparken bir duvara veya masaya oturun veya ayakta durun.
 • Yaralanmaları önlemek için bu egzersizleri günde yalnızca bir veya iki kez yapın.
 • Bu egzersizleri daha uzun süre tutmak veya daha sık yapmak istiyorsanız doktorunuzla konuşun.

Penisinizi manuel olarak uzatmak için:

 1. Penisinin başını tut.
 2. Penisinizi yukarı doğru çekin ve yaklaşık 10 saniye uzatın.
 3. Penisinizi 10 saniye daha sola, sonra sağa çekin.
 4. Bu adımları yaklaşık 5 dakika boyunca günde bir veya iki kez tekrarlayın.

Veya şunu deneyin:

 1. Penisinin başını tut.
 2. Penisinizi yukarı doğru çekin.
 3. Aynı anda penisinizin tabanının etrafındaki alana bastırın.
 4. Bu pozisyonu yaklaşık 10 saniye basılı tutun.
 5. Bu adımları, penisinizi sola doğru çekerek, penisinizin tabanına sağ tarafta basınç uygulayarak tekrarlayın.
 6. Bu adımları, penisinizi sağa doğru çekerek, penisinizin tabanına sol taraftan basınç uygulayarak tekrarlayın.
 7. Bu egzersizi günde bir kez 2 dakikaya kadar tekrarlayın.

Penisinizi “jelq” yapmak için:

 1. İşaret parmağınızı ve baş parmağınızı O şekline getirin.
 2. O şeklindeki hareketi penisinizin tabanına yerleştirin.
 3. Penis şaftınıza hafif bir baskı uygulayana kadar O’yu küçültün.
 4. Ucuna ulaşana kadar parmağınızı ve baş parmağınızı yavaşça penisinizin başına doğru hareket ettirin. Bu ağrılı hissediyorsa baskıyı azaltın.
 5. Bunu yaklaşık 20 ila 30 dakika boyunca günde bir kez tekrarlayın.

Bir cihazla germe

Penis pompası kullanmak için:

 1. Penisinizi hava dolu haznenin içine yerleştirin.
 2. Haznedeki havayı emmek için pompa mekanizmasını kullanın. Bu, kanı penisinize çekerek ereksiyona neden olur.
 3. Penisi 30 dakikaya kadar dik tutmak için ürünle birlikte verilen halkayı veya kelepçeyi penisinize takın. Bu süre zarfında seks yapmak veya mastürbasyon yapmak güvenlidir.
 4. Yüzüğü çıkarın.

Bir çekiş cihazı kullanmak için: penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

 1. Penisinizi cihazın taban ucuna sokun.
 2. Penisinizin başını karşı uçtaki iki çentik içinde sabitleyin.
 3. Silikon tüpü penisin şaftına sabitleyin.
 4. Cihazın alt kısmındaki silikon tüpün uçlarını kavrayın ve penisinizi yavaşça dışarı doğru çekin. Ağrılı veya rahatsız hissetmeye başlarsa çekmeyi bırakın.
 5. Penisi günde 4 ila 6 saat gergin pozisyonda bırakın.

Potansiyel riskler ve komplikasyonlar

Penisinize çok sert davranmak, dokularda büyük yırtılmalara veya penisinizi vücudunuza bağlayan bağların zarar görmesine neden olabilir. Bu yaralanmalar, bir ereksiyon elde etme veya sürdürme yeteneğinizi potansiyel olarak engelleyebilir.

Bir traksiyon cihazı takarken, ne kadar süreyle kullanacağınız konusunda doktorunuzun talimatlarına uyun. Daha fazla takmak penis fonksiyonunu etkileyen yaralanmalara neden olabilir. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Bir pompa kullandıktan sonra, kanın penisinizde 30 dakikadan fazla kalmasına izin vermeyin. Birkaç saatten fazla ereksiyon halinde olmak penisinize kalıcı olarak zarar verebilir.

Germe egzersizleri veya cihazları şunlara neden olabilir:

 • kaşıntı
 • küçük morarma veya renk değişikliği
 • penil şaft boyunca kırmızı noktalar
 • uyuşma
 • damar yırtılması

Belirtileriniz birkaç günden uzun sürerse veya şiddetliyse doktorunuza görünün. Doktorunuz belirtilerinizi değerlendirebilir ve sonraki adımlar konusunda size tavsiyede bulunabilir.

Sonuçları ne zaman göreceğim?

Sonuçlarınız, aldığınız yaklaşıma ve kullanımda ne kadar tutarlı olduğunuza bağlı olacaktır.

Örneğin traksiyon cihazları, gözle görülür herhangi bir etki elde etmek için günlük olarak – genellikle aylarca – kullanılmalıdır. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Anekdot raporları, bir penis pompası kullanmanın çok daha hızlı sonuçlar üretebileceğini öne sürüyor, ancak bunu destekleyecek herhangi bir araştırma yok.

Manuel germe egzersizlerinin sonuçlarını görmeden önce ne kadar zaman geçeceği de belirsizdir.

Önemli Not

Penis boyutunuzla ilgili sorularınız veya endişeleriniz varsa doktorunuzla konuşun. Uzatma seçeneklerinizi tartışabilir ve bunu nasıl güvenli bir şekilde yapacağınızı açıklayabilirler.

Penisinizin esneme ve diğer uyarılma biçimlerine nasıl tepki verdiğini öğrenmek, vücudunuzla daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca zaman içinde görünümde veya performansta değişiklikler fark edebilirsiniz.

Doktorunuz tarafından sağlanan ürün talimatlarını veya yönergelerini uyguladığınızdan emin olun. Yanlış yapılırsa, germe yaralanmaya veya erektil disfonksiyona neden olabilir.

Germe sırasında ağrı veya rahatsızlık hissederseniz veya erektil fonksiyonunuzda herhangi bir değişiklik fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın. penis büyütme , penis büyütme yöntemleri

Etiket:

buyutme

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 11 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.