Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Bilgisi 2021!

buyutme Ekim 12, 2021 505 okunma 0 yorum 6 dakikada okuyabilirsiniz
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Bilgisi 2021!

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Nasıl Yapılır 2021! Hem Instagram  uygulaması hem de web sitesi, takip etseniz de etmeseniz de Instagram profil resmini büyütmenize izin vermiyor. Ve bazen bu can sıkıcı olabiliyor, örneğin, Instagram’da aynı ada ve aynı kullanıcı adlarına sahip birkaç kişi tanıyorum, bu da hesap gizliyse onları ayırt etmenin zor olduğu anlamına geliyor. instagram profil fotoğrafı büyütme , instagram pp büyütme , instagram profil büyütme , instagram foto büyütme , profil büyütme

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Bilgisi 2021!

Çoğu kullanıcı akıllı telefonlarında Instagram’a göz atıyor ve bir profil resmiyle karşılaşırsanız, bir daire içinde tıklanamayan veya yakınlaştırılamayan 50*50 piksellik küçük bir resimdir. Ancak resim yine de tam çözünürlükte yüklenir, Instagram’ın API, görüntüyü basit bir komutla almak için kullanılabilir. Endişelenmeyin, bunu bizim için yapan çok sayıda uygulama olduğu için kodla uğraşmıyoruz. Android, iOS ve Web’de profil resimlerine bakmak için kullanabileceğiniz üç yöntemim var. Hadi başlayalım. instagram profil fotoğrafı büyütme , instagram pp büyütme , instagram profil büyütme , instagram foto büyütme , profil büyütme

1. Instagram Profil Resmini Masaüstünde Büyüt

Instagram mobil cihazlar için yapılmıştır ancak yine de herhangi bir masaüstü tarayıcısından erişebilirsiniz. Bir hesabın profil resmine bakmak isterseniz, kesinlikle burada da yapabilirsiniz. Öğeleri incelemeyi önermeyeceğim çünkü size yalnızca zaten sıkıştırılmış ve yaklaşık 150 piksel genişliğinde olan görüntüyü gösterebilir. Bunun yerine,  Instagram API’sini kullanarak bir HD görüntü alabilen inflact web sitesini kullanacağız . Web sitesi hem web’de hem de mobilde çalışıyor ki bu harika. instagram profil fotoğrafı büyütme , instagram pp büyütme , instagram profil büyütme , instagram foto büyütme , profil büyütme

Instagram’da bir kullanıcının profil resmini aramak için bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısında inflact adresine gidin  . Web sitesi yüklendikten sonra Instagram kullanıcı adlarını girin ve enter tuşuna basın, ilgili tüm kullanıcı hesaplarını çeker. İstediğiniz profile tıklayın ve Profil resmini yüksek çözünürlükte görmelisiniz.

Artık PC’de olduğunuza göre, masaüstünüzden gönderileri planlayabilir ve analizleri kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Bilgisi 2021!

2. InstaProfile ile Instagram Profil Resmi Nasıl Büyütülür

Bu uygulama her ikisi için kullanılabilir olduğunu iyi bir şey  Android  ve  iOS , sadece Play Store ve App Store’a gidebilir  uygulamasını indirmek  telefonunuzda. Uygulamayı yükledikten sonra uygulamayı çalıştırmak için uygulama simgesine dokunun. instagram profil fotoğrafı büyütme , instagram pp büyütme , instagram profil büyütme , instagram foto büyütme , profil büyütme

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Bilgisi 2021!

Uygulamanın çok fazla seçeneği olmadığını göreceksiniz, sadece kullanıcı adını yazabileceğiniz ve profil resimlerine bakabileceğiniz bir metin kutusu gösteriyor. Bir profile bakmak  için metin kutusuna kullanıcı adını  girin ve enter tuşuna basın. Az önce girdiğiniz kullanıcı adına benzer tüm olası sonuçları bulacaksınız. Aradığınıza dokunun.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Nasıl Yapılır 2021!

Artık  HD profil resmini görebilir  ve kim olduklarını açıkça görebilirsiniz . İsterseniz, indirme düğmesine dokunarak profil resmini bile indirebilirsiniz. Bir profil aradıktan sonra, uygulamada tek dokunuşla silebileceğiniz arama geçmişiniz olarak görünür. Geçmişi silmek için ekranın altındaki Tümünü Sil düğmesine dokunmanız  yeterlidir. instagram profil fotoğrafı büyütme , instagram pp büyütme , instagram profil büyütme , instagram foto büyütme , profil büyütme

3. Qeek Instagram Profil Resmini Büyüt’ü kullanın

Qeek, Instagram resmini Andriod ve iOS’ta büyütmek için benzer bir başka uygulamadır. Tıpkı Instaprofile gibi çalışır ve kullanıcı adına göre bir profile bakabilir ve yüksek kaliteli bir Profil resmi alabilirsiniz.

Uygulamayı sırasıyla Play Store veya App Store’dan Android  veya  iOS cihazınıza yükleyin  .  Uygulamayı açın ve  üstteki metin kutusuna kullanıcı adını yazın . Uygulama profili yükler ve Profil Resmini görüntülemek için Tam Ekran düğmesine dokunabilirsiniz. Profil Resimlerini HD olarak görüntülemek için, tek seferlik 1,99$’lık uygulama içi satın alma satın almanız gerekir.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Bilgisi 2021!

Instagram Profil Resmini Büyüt

Bu, rastgele sizi takip etmeye başlayabilecek yabancıların profil resimlerini görmenin bir yoludur. Onlara her zaman kim olduklarını sorabilirsiniz, ancak sadece DP’lerine bakmak çok daha uygundur. Profil resmini almak için Play Store veya App Store’da bulunan herhangi bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Instaprofile, yalnızca Instagram’ın kendi API’si yardımıyla kullanıcıların profil resimlerini çekebilir. Bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin veya Twitter’da bize ulaşın. Gitmeden önce, Instagram hikayelerini anonim olarak görüntülemek, PC’den Instagram’da paylaşımda bulunmak vb. için kullanabileceğiniz bir sürü makalemiz var.

Mesele şu ki, Instagram 1080p x 1350p maksimum görüntü boyutuna izin veriyor. Fotoğrafınız bu boyutun altındaysa Instagram otomatik olarak büyütecektir. Çözünürlük daha yüksekse, genellikle olduğu gibi, Instagram fotoğrafınızı sıkıştırır ve yeniden boyutlandırır.

Neyse ki, bunun bir yolu var. Birkaç basit adımı takip ederek Instagram fotoğraflarınızı tüm ihtişamıyla görebilirsiniz.

Instagram Fotoğraflarını Tam Çözünürlükte Nasıl Görebilirim?

Instagram kullanıcılarının büyük çoğunluğu, akıllı telefon uygulaması aracılığıyla özet akışlarına göz atıyor. Ne yazık ki, yerel uygulama resimleri tam boyutta görmenize izin vermiyor. Bunun yerine, akıllı telefonunuzu veya masaüstü tarayıcınızı kullanmanız gerekecek.

İşte izlemeniz gereken adımlar:

 1. Tarayıcınızdan Instagram’ın web sitesine gidin (herhangi bir tarayıcı çalışır) ve ardından kimlik bilgilerinizle giriş yapın.
 2. Doğrudan akışınızdan bir resme tıklayamayacağınız için, kullanıcının profilini ziyaret edin ve ardından görmek istediğiniz fotoğrafı açın.
 3. Adres çubuğunda, URL’nin sonuna media/?size=l ekleyin. Yani fotoğrafın orijinal URL’si:
  https://www.instagram.com/p/B-KPJLlJ2iJ/
  Değiştirilen URL:
  https://www.instagram.com/p/B-KPJLlJ2iJ/ media/?size =l
 4. Hit girin ve tam boyutta görmek gerekir.

Fotoğrafı orta veya küçük resim versiyonunda da görebilirsiniz. Bunu yapmak için fotoğrafın URL’sinin sonuna şunu ekleyin:

 1. orta boy için media/?size=m
 2. küçük resim boyutu için media/?size=t

Ve tam boyutlu fotoğrafı beğendiyseniz, resmin herhangi bir yerine sağ tıklayıp Resmi Farklı Kaydet’e tıklayarak kaydedebilirsiniz…

Tam Boy Profil Resimleri Nasıl Görülür?

Artık en sevdiğiniz Instagram fotoğraflarını tam boyutta nasıl göreceğinizi bildiğinize göre, hadi profil resimlerine geçelim. Bildiğiniz gibi Instagram, profil fotoğraflarının yalnızca kırpılmış dairesel halini gösteriyor. Yerel uygulama, fotoğrafı tam boyutta görmenize izin vermiyor. Fotoğrafa dokunursanız, yalnızca varsa kullanıcının Hikayelerini görürsünüz.

İyi haber şu ki, hangi platformu kullanırsanız kullanın, bunu aşmanın bir yolu var.

PC, Mac ve akıllı telefon tarayıcıları için şu adımları izleyin:

 1. Tarayıcınızdan Instagram’ın web sitesine gidin. Kullanıcının profil resmini görmek için giriş yapmanız gerekmez.
 2. Tam boy profil resmini görmek istediğiniz Instagram hesabını bulun.
 3. Profilin kullanıcı adını kopyalayın.
 4. Git thumbtube.com ve arama alanına adını yapıştırın.
 5. Gönder’e tıklayın ve tam boyutlu profil resmini göreceksiniz.

Bu araç, gizli olsun ya da olmasın tüm Instagram hesapları için çalışır. Tam boyutlu profil resmini alamıyorsanız, bu, kullanıcının fotoğrafı orijinal olarak düşük çözünürlükte yüklediği anlamına gelir.

iOS/Android Cihazlar

Bir iOS veya Android cihaz kullanıyorsanız, Qeeky uygulamasını AppStore veya Google Play’den edinebilirsiniz . İndirdiğinizde, tam boyutlu profil resimlerini görmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Cihazınızda Qeky’yi açın.
 2. Resmini görmek istediğiniz profilin kullanıcı adını arama alanına giriniz.
 3. Tam boyutlu resmi görmek için dairesel fotoğrafa dokunun.Tarayıcı çözümüne çok benzeyen uygulama, tüm Instagram hesapları için çalışır. Sorun şu ki, ücretsiz sürüm size yalnızca düşük kaliteli resimler gösteriyor.

Yüksek kaliteli sürümün kilidini açmak için Qeek’in ücretli sürümüne ihtiyacınız olacak. Yazma sırasında, Qeek Pro’nun fiyatı 2,99 ABD dolarıdır. Pro sürümünü satın alırsanız, fotoğrafları orijinal boyutlarında görürsünüz.

Instagram Neden Görüntü Boyutunu Küçültüyor?

Artık Instagram fotoğraflarını tam boyutta nasıl göreceğinizi bildiğinize göre, ilk başta neden küçültüldüklerini öğrenmekten zarar gelmez.

Mesele şu ki, resim boyutunuzu küçültmek isteyen Instagram değil – Facebook yapıyor. Facebook, hem Instagram’a hem de WhatsApp’a sahiptir ve üç platformun da görüntü boyutunu ve kalitesini düşürmesiyle bilinir. WhatsApp’ta gönderdiğiniz fotoğrafların bazen biraz bulanık göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz.

Şimdi, bunun birkaç nedeni olabilir. Ancak büyük olasılıkla sunucuların aşırı yüklenmesini engellemektir. Instagram’da her gün milyonlarca fotoğraf paylaşılıyor. Ve kullanıcıların çoğu fotoğrafçılık becerilerini sergilemek için her şeyin ötesine geçiyor.

Bunu süper yetenekli akıllı telefon kameralarıyla eşleştirin ve devasa boyutta olabilecek fotoğraflar elde edin. Bu , Instagram sunucularının buna uyması gereken çok fazla veri. Aşırı yüklenmemelerini sağlamak için Instagram, resim boyutu için bir sınır belirler.

Hemen hemen tüm sosyal medya platformları bunu yaparken, Facebook’un sıkıştırması Twitter veya Tumbler’dan çok daha acımasız. Sonuç olarak, hem Instagram hem de WhatsApp’ın görüntüleri daha küçük boyutlu tutması gerekiyor.

Yine de bu, pek çok Instagram gönderisini daha az çarpıcı yapmaz. Instagram’ın maksimum resim boyutu, en sevdiğiniz gönderilerin keyfini çıkarmanıza izin vermek için hala yeterli.instagram profil fotoğrafı büyütme , instagram pp büyütme , instagram profil büyütme , instagram foto büyütme , profil büyütme

Toplama

Bir Instagram fotoğraf duvar kağıdına yakışır ya da sadece orijinal boyutunda görmek istiyorsanız, artık işlemin oldukça basit olduğunu biliyorsunuz. Profil fotoğraflarına gelince, tarayıcı yöntemi en iyi seçeneğiniz olabilir. Qeek gibi uygulamalar genellikle düşük kaliteli görüntüleri ücretsiz olarak sunar, bu nedenle yüksek kaliteli sürümü görmek için ödeme yapmanız gerekir. Tabii ki, fotoğrafın tamamını görmenin paraya değdiğini düşünüyorsanız, bir uygulama daha kullanışlı ve kullanımı daha kolay olabilir.

Yukarıdaki yöntemlerden en çok hangisini seviyorsunuz? Paylaşmak istediğin başka biri var mı? Öyleyse, devam edin, fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne gönderin.

buyutme

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 12 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.