Hızla Büyümekte Olan Sosyal İçerik Platformu-Paylascan.com 2021

buyutme Aralık 11, 2021 175 okunma 0 yorum 6 dakikada okuyabilirsiniz
Hızla Büyümekte Olan Sosyal İçerik Platformu-Paylascan.com 2021

Hızla Büyümekte Olan Sosyal İçerik Platformu-Paylascan.com 2021 İnsanların aradığı şeyleri kolayca bulabileceği, rahatlıkla görüşlerini paylaşabileceği, paylaştıkça sosyalleşeceği bir platform olarak karşınıza çıkan paylascan.com sosyal içerik platformu günden güne büyümeye devam ediyor.

Hızla Büyümekte Olan Sosyal İçerik Platformu-Paylascan.com 2021

1 ay gibi kısa bir süre içinde aylık ziyaretçi ortalaması 44 K seviyelerine ulaşan bir sosyal içerik platform sitesi olan paylascan.com her geçen gün daha da canlı bir platform oluyor. sosyal içerik platformu

Sosyal içerik platformu sitesi olarak yıllara meydan okuyacağa benzeyen paylascan.com herkesi platformunun çatısı altına bekliyor.

Diğer büyük sosyal medya platformlarını hep birlikte tanıyalım

1. Instagram

Etkileyicilerin, markaların, blog yazarlarının, küçük işletme sahiplerinin, arkadaşların ve aradaki herkesin evi olan Instagram, aylık 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaştı. Kitlenizin anlamlı bir bölümünün platformda zaman geçirip geçirmediğini merak ediyorsanız, yanıt neredeyse kesinlikle kocaman bir evet.

Who’s on Instagram (ve Neden): Instagram, özellikle ABD’de, gençler ve genç yetişkinler için en popüler sosyal medya platformlarından biri haline geldi. müşteriler 40 yaşın altında, o zaman Instagram göz ardı edilemez.

Instagram’da En İyi İşe Yarayan İçerik: Güzel fotoğrafçılık, çarpıcı görseller, benzersiz tasarımlar, doğrudan hedef kitlenize hitap eden selfie tarzı video ve içeriğinizle uyumlu bir tema, Instagram’da öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki durumlarda Instagram’a Öncelik Vermelisiniz: Hedef kitleniz 40 yaşın altındaysa, bir yaşam tarzı, e-ticaret veya fotoğrafçılık işi yürütüyorsanız. sosyal içerik platformu

2. YouTube

YouTube, ana şirketi Google’ın hemen ardından bugün dünyanın en popüler ikinci arama motoru olarak selamlanıyor. İşletmeniz video eğitimleri veya izlenecek yollar, görsel olarak yönlendirilen eğitim içeriği, ürün incelemeleri veya röportajlar üretmekten faydalanabiliyorsa, bu sosyal medya platformu aylık 2 milyardan fazla kullanıcısına ulaşmak için bir zorunluluktur.

Kim YouTube’da (ve Neden): ABD’li yetişkinlerin yüzde 73’ü YouTube’u düzenli olarak kullandığını ve 15 ila 34 yaş aralığında yoğun bir konsantrasyonla YouTube’u kullandığını bildiriyor. YouTube, hem erkekler hem de kadınlar arasında oldukça popülerdir ve kullanım, gelir ve eğitim düzeyiyle birlikte yükselme eğilimindedir.

YouTube’da En İyi Çalışan İçerik: Yalnızca video. İşletmenizin türüne ve hedef kitlenizin kim olduğuna bağlı olarak, hem uzun hem de kısa video içeriği bu platformda çok iyi çalışabilir. İzleyicilerin çoğu, eğitim ve eğlencenin bir kombinasyonunu tercih eder; bu nedenle, kitlenize yeni ortaya çıkan pazarlama taktikleri veya video oyunu akışı hakkında öğretiyor olsanız da, videolarınız boyunca dikkatlerini korumak için çok çalışın. Ayrıca, kutudan çıkarma videoları (özellikle fiziksel bir ürünü temsil ediyorsanız) ve izleyicileri sizinle birlikte yolculuğa çıkaran “benimle” içeriği gibi popüler YouTube trendlerinden yararlanmayı düşünebilirsiniz. Ek olarak, bir YouTube kanalı başlatmak size hırslı geliyorsa, göreviniz konusunda heyecanlı olan YouTube etkileyicileriyle iş ortaklığı yapmak, suya dalmadan önce suları test etmenize yardımcı olabilir. sosyal içerik platformu

Aşağıdaki durumlarda YouTube’a Öncelik Vermelisiniz: Kitleniz 50 yaşın altındaysa ve video içeriğini eğitim veya eğlence aracı olarak tüketiyorsa.

Hızla Büyümekte Olan Sosyal İçerik Platformu-Paylascan.com 2021

3. Facebook

Aylık yaklaşık 2,5 milyar kullanıcısıyla Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya sitesidir. Bu, kitlenizin en azından bir kısmının platformu düzenli olarak kullanmasını sağlarken, giderek diğer alternatif sitelere yönelen genç kullanıcılar arasında biraz olumsuz bir itibar geliştirdi.

Ne olursa olsun, markanız sektörle ilgili haberleri, ilgi çekici (kısa biçimli) videoları, grafikleri ve diğer görsel olarak çekici içerikleri paylaşmaktan fayda sağlıyorsa – özellikle birincil kitleniz 30 yaşın üzerindeyse – Facebook’ta bir varlık göstermeyi düşünün. Müşterilerinizi veya topluluğunuzu çevrimiçi olarak tek bir yerde toplamak için Facebook gruplarından yararlanmayı da düşünebilirsiniz. Facebook grupları, Facebook işletme sayfalarının aksine reklam amaçlı değildir, ancak sohbet oluşturmaya yardımcı olabilirler.

Kim Facebook’ta (ve Neden): ABD’li yetişkinlerin %68’i Facebook’u kullandığını, %51’i ise günde birkaç kez aktif olduklarını söylüyor. Kullanım, erkekler ve kadınlar arasında oldukça eşit bir şekilde yayılırken, kullanıcılar yaş arttıkça (özellikle 40+ yaş demografisinin ötesinde) giderek daha aktif hale gelme eğilimindedir.

Facebook’ta En İyi İşe Yarayan İçerik: İçeriğiniz ne kadar ilginç, ilgi çekici ve hatta kutuplaştırıcıysa, Facebook’ta viral olma olasılığı o kadar yüksektir. Bir kitleyi çekmek için kısa videolara, göz alıcı görüntülere ve dikkat çekici başlıklara ağırlık verin. Facebook grupları için etkileşimli içerik ve sohbet başlatıcılar gidilecek yoldur. Canlı yayınları ve anketleri düşünün. sosyal içerik platformu

Aşağıdaki durumlarda Facebook’a Öncelik Vermelisiniz: Yetişkinlerden oluşan bir kitleye ulaşmak ve onların dikkatini çekebilecek, anında duygusal bir tepki uyandırabilecek ve onları arkadaşlarıyla paylaşmak için heyecanlandırabilecek ilgi çekici görsel (veya video) içeriğe sahip olmak istiyorsanız. Veya bir konu veya işletme etrafında çevrimiçi bir topluluk oluşturmanın kolay bir yolunu istiyorsanız.

4. Twitter

Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısı bir süredir sürekli olarak 300 milyon civarında seyrederken, bu kullanıcıların %40’ı sitede günde birkaç kez aktif oluyor, bu da kitleniz platformu kullanıyorsa, muhtemelen çok meşgul olduklarını gösteriyor. Bu sosyal medya sitesinin popülaritesi, teknoloji meraklısı kullanıcılar arasında yüksek olmaya devam ediyor ve bugün özellikle iş, pazarlama ve siyasetle ilgili B2B dikeylerinde aktif.

Kim Twitter’da (ve Neden): Twitter kullanıcılarının %63’ü 35 ila 65 yaşları arasında ve bu kişilerin yaklaşık üçte ikisini erkekler oluşturuyor.

Twitter’da En İyi İşe Yarayan İçerik: Twitter, son dakika haberlerini iletmek, küçük boyutlu içeriği sindirmek ve kullanıcılarınızla gerçek zamanlı olarak doğrudan iletişim kurmak için çok popüler bir ortam haline geldi. Videolar ve resimler öne çıkma eğilimindedir, ancak iyi zamanlanmış bir tweet, trend olan konulara atlıyorsanız ve özellikle esprili iseniz, yine de harikalar yaratır. sosyal içerik platformu

Aşağıdaki durumlarda Twitter’a Öncelik Vermelisiniz: Kitleniz 30 ila 60 yaş arasındaki olgun erkeklerin demografisine yöneliyorsa. Eğitici videolardan, ilgi çekici görsellere ve tavsiye ve görüşler sunan tartışma konularına kadar çeşitli içerik türlerinin bir kombinasyonunu deneyin.

5. TikTok

Bloktaki bu yeni çocuk iki yaşından küçük, ancak ilk faaliyet yıllarında video tabanlı uygulamalarının 1 milyardan fazla indirilmesini aldı. Bugün, TikTok’un 800 milyondan fazla aylık kullanıcı gördüğü bildiriliyor ve bu da onu anında kullanıcı rakamları açısından dünyanın en iyi sosyal medya platformları arasına yerleştiriyor.

Kim TikTok’ta (ve Neden): TikTok’un izleyicilerinin yaklaşık %50’si ABD’de 35 yaşın altında ve bu izleyicilerin çoğu 16 ila 24 yaşları arasında yoğunlaşıyor.

TikTok’ta En İyi İşe Yarayan İçerik: Genellikle popüler şarkıların melodisine ayarlanmış, eğlenceli, ilginç, komik ve bazen saçma sapan kısa biçimli video içeriği. Eğlenceli, akılda kalıcı müzik-video tarzı içerik düşünün.

Aşağıdaki durumlarda TikTok’a Öncelik Vermelisiniz: Genellikle ürünleriniz veya hizmetlerinizle doğrudan bağlantısı olmayan eğlenceli video tabanlı içerikle genç bir kitleye ulaşmak (ve eğlendirmek) istiyorsanız. Bu platformda kendini aşırı derecede tanıtmak, sana sadık bir takipçi kazandırmaz, bu yüzden önce eğlendirme yaklaşımını benimsemeye hazır ol. sosyal içerik platformu

6. Pinterest

Pinterest, yemek pişirmeden kendin yap ev projelerine, tatil fikirlerine, iç tasarıma, iş dünyasına ve aradaki her şeye kadar her şey söz konusu olduğunda fikirleri kaydetmek ve yaratıcı ilham bulmak için çok popüler bir sosyal yer imi aracı haline geldi. Ağırlıklı olarak yetişkin kadınlardan oluşan bir kitleye sahip olan bu sosyal medya platformu, genellikle ürün keşif yolculuğunun önemli bir parçası olarak anılıyor.

Kim Pinterest’te (ve Neden): Aylık 320 milyondan fazla kullanıcısıyla Pinterest, tüm sosyal medya siteleri arasında en yoğun kadın kitlelerinden birine sahiptir. Kullanıcılarının yaklaşık %80’i kadındır ve Y kuşağı arasında yoğun bir konsantrasyon vardır.

Pinterest’te En İyi İşe Yarayan İçerik: Dikey olarak biçimlendirilmiş görüntüler, büyük ölçüde kullanıcılara sunulan tarama deneyimi nedeniyle bu platformda en iyi sonucu verir. Tutturucunun tıkladıklarında göreceklerini aktaran net kopyaya sahip parlak görüntüler en iyi performansı gösterir. Rakamlar, listeler ve alıntılar buradaki stratejinizin büyük bir parçası olmalıdır. Ve görüntülerinizde anahtar kelimeleri ve arama terimlerini dikkate almayı unutmayın.

Aşağıdaki durumlarda Pinterest’e Öncelik Vermelisiniz: Hedef kitleniz ağırlıklı olarak yetişkin kadınlardan oluşuyorsa, işletmeniz yaşam tarzı, moda, dekorasyon veya DIY ile ilgiliyse. sosyal içerik platformu

7. Snapchat

Instagram ve TikTok gibi rakip sosyal medya platformlarına bir miktar zemin kaybetmiş gibi görünse de Snapchat, son aylarda aylık 300 milyondan fazla kullanıcısıyla övünen 25 yaş altı demografisiyle en çok kullanılan uygulamalardan biri olmaya devam ediyor. Çoğu Snapchat kullanıcısı, güncellemeleri paylaşmak ve kaybolan resimler ve kısa video mesajları aracılığıyla arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmak için uygulamayı sık kullanır.

Kim Snapchat’te (ve Neden): 18 ila 24 yaş arasındaki genç yetişkinler, platformun günlük 14 milyardan fazla video görüntülemesine katılan aktif kullanıcıların %78’ini oluşturuyor. Kullanıcılar, çoğunlukla uygulamaya günlük olarak erişen kadınlara doğru biraz daha fazla eğilme eğilimindedir.

Snapchat’te En İyi Çalışan İçerik: Video odaklı hikaye anlatımı. Genç bir kitleyi eğlendirebilecek ve eğitebilecek ilgi çekici (genellikle selfie tarzı) kısa videolar oluşturma konusunda bir beceriniz varsa, Snapchat müşterilerinizle bağlantı kurmanız için daha akıllı bir platform değildir. sosyal içerik platformu

Şu durumlarda Snapchat’e Öncelik Vermelisiniz: Genç bir hedef kitleye ulaşmak ve küçük boyutlu, ilgi çekici video içeriği oluşturmak için bir yakınlığa sahip olmak istiyorsanız. Yine de TikTok’ta olduğu gibi, çoğu Snapchat kullanıcısı eğlenmek için burada olduğundan, tüm gün kameranızı açıp ürünleriniz hakkında konuşmayı beklemeyin.

 

buyutme

Editör henüz kendisi hakkında herhangi bir bilgi girmedi.

Toplam 12 yazı paylaştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*

Yorumlar (0)

Herhangi bir yorum yapılmamış.